Paylaş | 25 Ocak 2024

Anayasa Yargısı Dergisi 41/1 Makale Çağrısı

1984 yılından bu yana her yıl Anayasa Mahkemesi Kuruluş Yıldönümü Sempozyumu'nun bildiri kitabı olarak toplam 35 cilt yayımlanmış olan Anayasa Yargısı, 36. ciltten itibaren yılda iki sayı olarak yayımlanan hakemli dergi formatıyla yayın hayatına devam etmektedir. Anayasa Yargısı Dergisi, yayımlandığı yılın sempozyum bildirilerine yer verdiği sayısında, sempozyumda ele alınan konuyu dosya konusu olarak işlemektedir. Ancak ilgili sayılarda da dosya konusu dışında kalan fakat anayasa hukukuna dair makalelere yer verilmektedir.

41. cildin 1. sayısının Haziran 2024 içinde çıkması planlanmakta olup bu sayıda, başta “Temel Hak ve Özgürlüklerin Korunmasında Yatay Etki'' dosya konusu olmak üzere anayasa hukukunu ilgilendiren tüm konulara yer verilecektir. ULAKBİM tarafından taranan Anayasa Yargısı Dergisi hakem incelemesine sunulmak üzere her zaman makale kabul etmektedir. Derginin yayın kuralları yazımızın ekinde bulunmaktadır.

Bu kapsamda 41. cildin 1. sayısında yayımlanmak üzere değerlendirilmesi istenen çalışmaların en geç 1 Nisan 2024 tarihine kadar ayam@anayasa.gov.tr adresine gönderilmesi rica olunur.

Anayasa Yargısı Dergisi Yayın Kuralları için tıklayınız.